„European Satellite Navigation Competition (ESNC).

V nedávných dnech začal letošní ročník soutěže o nejlepší nápady na aplikace systémů družicové navigace „European Satellite Navigation Competition (ESNC). Tematické zaměření není nijak omezeno. Podmínkou k přihlášení je, aby navrhovaný nápad využíval systémy GNSS. Přihlásit se může téměř kdokoli a soutěž je vhodná i pro podnikatele, zejména začínající firmy typu start-up. Vítězové hlavních cen kromě finanční odměny získají možnost využít technické, podnikatelské a právní poradenství pro realizaci svých business plánů a využít síť evropských inkubátorů.

Každý návrh nejprve prochází vyhodnocením v regionálním kole. Vítězové českého regionálního kola získají možnost využít nabídku služeb Agentury pro rozvoj podnikání a investic CzechInvest a Vědeckotechnického parku Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu, a.s. (VZLÚ). Hlavní vítěz za ČR dále postoupí do evropského finále soutěže. Kromě hlavní výhry se každý návrh může ucházet o jednu dodatečnou zvláštní cenu, které udělují sponzoři (ESA, DLR, BMVI ad.)

REGISTRACE DO 30. 6. 2017

https://login.esnc.eu/

Regionálním organizátorem soutěže je Ministerstvo dopravy ČR, Odbor ITS kosmických aktivit a VaVaI. Partnery letošního ročníku jsou agentura CzechInvest a VZLÚ, a.s.

 Více informací naleznete na odkazech níže:

Článek o soutěži: http://www.czechspaceportal.cz/7-sekce/aktuality/esnc-2017-soutez-o-nejlepsi-aplikace-systemu-galileo-zacina.html

Oficiální web soutěže: http://www.esnc.info

 

 

Mohlo by se vám líbit...