Firma z Plzně se stala vítězem Smart Entrepreneurship Competition 2010

Firma z Plzně se stala vítězem Smart Entrepreneurship Competition 2010

Ve Španělském městě Burgos se ve dnech 30. června až 2. července konal mezinárodní kongres sítě EBN – European Business & Innovation Centre Network. Tato síť slaví již 25 let od svého založení a sdružuje dnes více než 300 podnikatelských a inovačních center ze 27 členských států EU a z 11 dalších zemí.

Významnou součástí letošního slavnostního kongresu se stala soutěž „Smart Entrepreneurship Competition 2010“, do níž mohl každý člen sítě přihlásit ze svého regionu jednu až dvě firmy s velkým inovačním a růstovým potenciálem. Tuto možnost využilo i Podnikatelské a inovační centrum BIC Plzeň, které je rovněž dlouholetým akreditovaným věděckotechnickým parkem, a do soutěže nominovalo klienta svého podnikatelského inkubátoru, společnost ENcontrol. Ta byla založena v roce 2009 a zabývá se vývojem v oblasti tzv. inteligentních sítí (smart grids) a dodávkami systémů pro monitoring, kontrolu a regulaci spotřeby energie.

Zhruba měsíc před kongresem vybrala odborná komise ze stovek přihlášených firem 20 finalistů. Bylo velmi potěšitelné, že se mezi ně, jako jediná nejen z ČR, ale ze všech zemí střední a východní Evropy, zařadila i firma ENcontrol. Finalisté byli rozděleni do 5 kategorií, ENcontrol byl spolu s firmami ze Španělska, Itálie a Francie zařazen do skupiny „total services models“. V rámci programu kongresu pak všichni finalisté prezentovali své projekty a o vítězích jednotlivých kategorií rozhodovali svým hlasováním přítomní účastníci. Ti hodnotili celkový inovační potenciál kandidáta a jeho produktu a rovněž roli, kterou při podpoře rozvoje firmy sehrálo příslušné podnikatelské centrum BIC. Inteligentní systém vyvinutý společností ENcontrol a nápaditá prezentace, do které se spolu s jednatelem firmy Ing. Petrem Šlechtou zapojil i konzultant BIC Plzeň Ing. Martin Holubec, všechny přesvědčily natolik, že česká firma se stala ve své kategorii vítězem.
Více o vítězné firmě: www.encontrol.eu

Prezentujeme fotky z této akce:

Popisky k fotkám jsou umístěny při jejich zobrazení.

Mohlo by se vám líbit...