Sledování technologických novinek – Technology Watch Service

Sledování technologických novinek – TECHNOLOGY WATCH SERVICE

Zájemcům z řad inovačních firem a organizací činných ve výzkumu a vývoji nabízí společnost BIC Plzeň možnost pravidelného získávání informací o nabídkách i poptávkách po nových technologiích a aktuálních možnostech mezinárodní spolupráce při vývoji nových technologií – službu TECHNOLOGY WATCH SERVICE.

Jaký je princip služby TECHNOLOGY WATCH SERVICE?
Díky svému členství v evropské síti na podporu transferu technologií (IRC) má BIC Plzeň přístup do unikátní, denně aktualizované databáze, obsahující technologické nabídky a poptávky. Zde je nutné zdůraznit, že se nejedná o nabídky a poptávky běžně dostupných technologií a zařízení, ale o prezentaci nových, mnohdy unikátních, výsledků výzkumu a vývoje, které jsou nabízeny ke komercializaci či naopak poptávány firmami potřebujícími vyřešit specifický problém. Možností, jak tyto nabídky a poptávky po inovačních technologiích a řešeních zpřístupnit co největšímu počtu organizací, je jejich pravidelné automatické zasílání na základě on-line registrace zájemců.

Jak je možné se zaregistrovat?
Registrace není složitá ani časově náročná a lze ji provézt na webové adrese: www.bic.cz/cz/tech-watch.html. Vedle základních kontaktních údajů je důležité vybrat vhodná klíčová slova definující příslušné technologické sektory a oblast, ve které organizace působí. Klíčová slova slouží jako filtr pro třídění technologických nabídek a poptávek.

Vybírat lze z více než 100 technologických sektorů v 11 hlavních oblastech: Electronics, IT and elecommunications; Industrial Manufacturing, Materiál and Transport Technologies; Energy; Physical and Exact Sciences; Biological Sciences; Agriculture and Marine Resources; Agrofood Industry; Measurements and Standards; Protecting Man and Environment; Social and Economics Concerns.

Jak bude vypadat výstup?
Výsledkem registrace bude pravidelný přísun (každý den, 1x týdně, 1x měsíčně – periodicitu lze zvolit) krátkých zpráv, obsahujících údaje o nabízených a poptávaných nových technologiích a možnostech spolupráce. Tento výstup je v anglickém jazyce. Jestliže firma projeví zájem dozvědět se o dané nabídce/poptávce další podrobnosti, může si je následně vyžádat od BIC Plzeň.

Ing. Jana Klementová
ředitelka BIC Plzeň

Mohlo by se vám líbit...