Technologické centrum Písek s.r.o. (TCP) stalo řádným členem SVTP ČR, z.s.

Dne 10. února 2016 se Technologické centrum Písek s.r.o. (TCP) stalo řádným členem SVTP ČR, z.s., proto mi dovolte krátce naše technologické centrum představit. TCP se specializuje především na oblast informačních a komunikačních technologií, s důrazem na otevřené cloudové technologie. Součástí TCP je datové centrum, které nám umožňuje realizaci inovačních aktivit právě v oblasti ICT. Posláním TCP je podporovat technologický rozvoj regionu prostřednictvím spolupráce mezi školstvím, výzkumem a komerční sférou, s podporou inovativních technologií.

Budujeme spolupráci s partnery z různých odvětví a to například z akademické sféry (ČVUT, UHK, JČU, VŠTE, MU, ZČU atd.), technologickými partnery (Schneider Electric, E.ON atd.), podnikateli a podniky, zahraničními partnery (Technická univerzita v Lodž, Technická vysoká škola v Deggendorfu, Univerzita Pasov, Univerzita Linz apod.), technologickými centry, státní správou a samosprávou nebo s neziskovými organizacemi (Město Písek, Jihočeský kraj atd.).

V současné době je hlavním směrem činnosti TCP rozvoj konceptu Smart City. V této oblasti momentálně chystáme několik projektů, ať již na národní, či mezinárodní úrovni – a to např. projekt TechUp Your City, SmartCity Ligh Grid, City E5, Smart City Light Grid, Využití senzorické sítě v rámci GIS systémů a další. Zároveň TCP byla jedním ze zakládajících členů Czech Smart City Clusteru, jehož hlavním cílem je právě rozvoj konceptu smart city.

TCP je zároveň prostorem pro konání konferencí a seminářů, probíhá zde výuka pro žáky základních a středních škol nebo exkurze pro odborníky i veřejnost. V příloze zasíláme informační letáky, které detailněji popisují naši činnost.

V případě Vašeho zájmu na participaci v rámci našich aktivit, se na mne neváhejte obrátit.

 

Ing. Lukáš Kučera, l.kucera@tcpisek.cz,  www.tcpisek.cz

 

 

Jaroslav Lakomý

Řešitel projektu za zadavatele a administrátor blogu

Mohlo by se vám líbit...