Karlova universita svolila a výuku rozšiřuje do lázní

 Karlova universita svolila a výuku rozšiřuje do lázní – Karlovarský deník.

Karlovy Vary – Po letech marných pokusů zřídit v Karlových Varech veřejnoprávní vysokou školu hlásí vedení města konečně úspěch.

A to ne ledajaký. Od podzimu zde bude mít své rozšířené pracoviště lékařská fakulta University Karlovy. Obor? Prestižní fyzioterapie, na níž se ročně hlásí přes pět set studentů. „Rozšíření výuky už schválil senát lékařské fakulty a my jsme připraveni. Od října tak zde bude studovat dvacet až pětadvacet uchazečů o toto studium,“ uvedl primátor Petr Kulhánek (KOA).

Vedení města pro výuku fyzioterapeutů uvolnilo prostory v bývalé základní školy na Palachově nábřeží. „Nájemné bude činit jednu korunu. Zatím jde o jednu třídu, ale do budoucna by se mohl tento akreditovaný obor ještě rozšířit,“vysvětlil primátor. 

Garanty jednotlivých předmětů budou podle radního Jana Klímy (KDU-ČSL) lékaři a odborníci z karlovarského, ale i dalších regionů. „Výuku například přislíbil profesor Dvořák z Karlovarské krajské nemocnice,“ uvedl radní Klíma. Studenti budou ale na část studia dojíždět i na alma mater v Praze. Hlavní důraz výuky v Karlových Varech bude kladen na odborné předměty a praktickou přípravu. A s tou podle radního Klímy zase pomohou nemocnice v Ostrově, Sokolově i Karlových Varech. „Odbornou přípravu u nás absolvují i studenti z Prahy. Lázně poskytují výborné podmínky a spolupracovat budeme s lázeňskými sanatorii. Například s se sanatoriem Imperial, lázněmi v Jáchymově či ve Františkových lázních,“ upřesnil radní Klíma.

Čtyřleté studium je pouze prezenční a absolventi získají titul bakaláře. Karlovy Vary počítají i se zázemím pro studenty. Ubytovaní budou v Domově mládeže v Drahovicích a stravování je zabezpečeno v restauraci Luna.


 

Zdroj a další informace najdete zde

Jaroslav Lakomý

Řešitel projektu za zadavatele a administrátor blogu

Mohlo by se vám líbit...