Cena inovace roku 2016

Asociace inovačního podnikání ČR, z.s.  vyhlásila v tomto roce, podruhé pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana, 21. ročník soutěže o Cenu Inovace roku 2016.

Cílem soutěže, poprvé vyhlášené v roce 1996, je zhodnotit a ocenit nejlepší inovační produkty (výrobky, postupy a služby), malých, středních a velkých firem se sídlem v ČR ve všech oborech podle stanovených kritérií:

  • Technická úroveň
  • Původnost řešení
  • Postavení na trhu, efektivnost
  • Vliv na životní prostředí

Upozorňuji, že přihlášený inovační produkt musí být umístěn na trhu (prodán; ne dříve než 1. 11. 2013). Respektujeme systém vymyslet – vyrobit – prodat.

Dlouhodobě doporučujeme, aby byly inovační produkty zařazeny mezi výsledky výzkumu, vývoje a inovací a jsem přesvědčen o tom, že by tím byly vytvořeny systémové předpoklady pro motivaci hlavních účastníků inovačního procesu při zvyšování konkurenceschopnosti ČR.

Podmínky soutěže, kritéria, termíny  a další informace jsou umístěny na http://www.aipcr.cz/o_cene_inovace.asp a na www.aipcr.cz v části Akce.

Věřím, že Vás tato soutěž osloví a že přihlásíte své inovační produkty v termínu do 31. 10. 2016 (možnost konzultací do 17. 10. 2016).

Těším se na spolupráci s Vámi a přeji hezký den

 

Pavel Švejda

předseda Komise Inovace roku

Mohlo by se vám líbit...