Technologická burza při Micronano System Workshopu – květen 2010, Stockholm

Enterprise Europe Network si Vás dovoluje informovat o možnosti účastnit se technologické burzy (brokerage event) v rámci mezinárodního workshopu Micronano System Workshop (MSW) ve Stockholmu ve dnech 4. až 5. května 2010.

Již po osmé mají firmy, univerzity a výzkumné organizace moľnost sejít se v rámci akce Micronano System Workshop (www.msw2010.org), která se uskuteční 4. – 5. května ve Stockholmu. V neformálním prostředí budou zástupci jednotlivých institucí diskutovat a hledat možnosti vývoje a využití MEMS/MST ve zdravotnictví, čistých technologiích, telekomunikacích, dopravě, bezpečnostní technice a automatizaci.

I když byl MSW v minulosti určen zejména pro skandinávské organizace, tak v současnosti se jeho brány otevírají návštěvníkům i z jiných zemí. Zájemci se mohou účastnit samotného workshopu nebo technologické burzy, která je doprovodnou akci MSW.

Technologická burza dává, prostřednictvím dvoustranných schůzek s vybranými partnery, možnost:
– prezentovat svou inovační technologii nebo myšlenku;
– najít jedinečné technologické řešení;
– najít partnera pro budoucí technologickou nebo obchodní spolupráci.

Výběr partnerů pro konkrétní schůzky bude probíhat prostřednictvím online katalogu, kde jednotliví účastníci technologické burzy představí svoje návrhy možné spolupráce. Podle návrhů (technologických profilů) si následně mohou vybrat partnery, případně mohou být vybráni jako partneři, pro jednání. Na základě těchto požadavků připraví organizátoři akce časový harmonogram schůzek pro jednotlivé účastníky.

Oborově sleduje technologická burza hlavní témata MSW, kterými jsou senzory, aktuátory, microfluids (mikrozařízení umožňující zásahy na úrovni buněk), integrovaná optika a elektronika.

Technologická burza se bude konat první den MSW 4. května 2010 od 13:00 – 17:00.

Technologická burza je organizována evropskou sítí pro podporu podnikání Enterprise Europe Network. Účast na technologické burze je zdarma.

Přihlášky jsou přijímány do 9. dubna 2010. Partnery pro jednání je možné vybírat do 26. dubna 2010.

Pro účastníky technologické burzy jsou druhý den MSW 5. května 2010 připraveny návštěvy ve významných Švédských výzkumných a vývojových pracovištích.
– Silex Microsystems (www.silex.se) – Přední světový výrobce mikroelektronických mechanických systémů (MEMS), který se zabývá i vývojem a aplikací nejnovějších technologií.
– IR-Nova (www.ir-nova.se) – Světový výrobce a dodavatel vysoce výkonných infračervených (IR) detektorů do nejrůznějších modulů, kamer a výrobních systémů. V současnosti se firma zabývá vývojem a výrobou QWIP (Quantum Well Infrared Photodetectors) a FPAs (Focal Plane Arrays).
– Electrum laboratory (www.acreo.se/templates/Page____124.aspx) – Je čistou (cleanroom) laboratoří o ploše 1300m2, která slouží jako zařízení pro výuku, ale také výzkum a vývoj polovodičů. Provozována je Královským technologickým institutem.

Zájemce o akci se musí zaregistrovat na www.msw2010.org/brokerage_event.html, kde poté vyplní svůj technologický profil.

Pro další informace kontaktujte BIC Plzeň- Ing.Lukáše Hartycha (hartych@bic.cz, tel: 377 235 379 nebo 603 418 653), který je rovněž připraven pomoci s registrací a zpracováním technologického profilu, případně poskytnout informace o dopravě, ubytování apod.

Mohlo by se vám líbit...