Workshopy s tématikou podnikání

O workshopy s tématikou podnikání byl velký zájem

Technologické inovační centrum s.r.o. (dále jen „TIC“) ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně (dále jen „UTB ve Zlíně“) a partnery uspořádalo pro studenty v rámci probíhající soutěže „Nejlepší podnikatelský záměr 2010/2011“ sérii prakticky zaměřených workshopů o podnikání s názvem „Od nápadu k realizaci“.

Workshopy proběhly na půdě UTB ve Zlíně a v podnikatelském inkubátoru TIC. Studenti měli v rámci workshopů příležitost setkat se a diskutovat s úspěšnými podnikateli, začínajícími podnikateli nebo finalisty minulého ročníku soutěže. Během čtyř workshopů se studenti dozvěděli, co by měl obsahovat kvalitní podnikatelský plán a proč je pro podnikatele důležitý, kdo jsou business angels, jak postupovat při žádosti o podnikatelský úvěr u banky, co banky u žádosti o úvěr hodnotí, jaké zvýhodněné programy pro podnikatele existují ve Zlínském kraji, jak zahájit podnikání, jaké existují podpůrné nástroje a instituce v regionu, jak chránit duševní vlastnictví apod. Jeden z workshopů byl zaměřen také na příběhy firem z podnikatelského inkubátoru TIC, své zkušenosti z předešlého ročníku soutěže o nejlepší podnikatelský záměr a své podnikatelské plány představili Veronika Mikalová, autorka vítězného projektu z kategorie VOŠ/VŠ „Realizace 3D holografických projekčních systémů pro výlohy obchodů a veletrhy“ a Martin Zdražil, spoluautor projektu „RollTown – ráj bruslařů“, který byl oceněn druhým místem v kategorii SŠ.

Vyvrcholením celé série workshopů byla prohlídka podnikatelského inkubátoru TIC a diskuze se zajímavými osobnostmi ze světa businessu. O svých zkušenostech, úspěších i neúspěších, hovořili Petr Eliáš, jednatel společnosti EWOQ s.r.o., David Vítek, generální ředitel NWT a.s. a Petr Mandelík z Business Angels Club Brno.

Workshopy navštívilo přes 140 studentů. Účastníci nejvíce ocenili možnost diskuzí s podnikateli, prezentace zajímavých příběhů, i získání nových poznatků o podnikatelském prostředí.

Soutěž Nejlepší podnikatelský záměr

Soutěž realizuje každoročně TIC ve spolupráci s partnery pro studenty Zlínského kraje. Soutěž je určena pro studenty středních, vyšších odborných a vysokých škol. Soutěžící zpracovávají podnikatelský záměr na libovolné téma, autoři nejzajímavějších nápadů pak prezentují svůj záměr před odbornou komisí, která rozhoduje o vítězích soutěže. Uzávěrka letošního ročníku soutěže je stanovena na 28. února 2011. Soutěžící si odnesou ceny v hodnotě 100.000,- Kč. V případě zájmu o více informací www.ticzlin.cz/soutez.

Kontaktní osoba:

Ing. Petr Konečný

Tel: +420 573 776 255, +420 739 570 790

Email: konecny@ticzlin.cz

www.ticzlin.cz/soutez.

Fotogalerie z workshopu  

Mohlo by se vám líbit...